986 telefon alarmowy


"""STYCZEŃ W OBIEKTYWIE KAMER

W styczniu 2020 roku operatorzy miejskiego monitoringu wizyjnego ujawnili 2 przestępstwa i 60 wykroczenia. Zgłoszenia dotyczyły 27 wykroczeń drogowych, 9 wybryków nieobyczajnych, 12 spożywania alkoholu, 12 porządkowych. Jeżeli mowa o przestępstwach jedno dotyczyło włamania i jedno substancji niedozwolonych.

 

 


3 stycznia 2020 r., tuż po godzinie 4 operatorzy monitoringu wizyjnego zauważyli młodą kobietę śpiącą na jednym z przystanków przy ul. Nowy Świat. Na miejsce wezwano patrol Policji. Podczas interwencji okazało się, że dziewczyna była poszukiwana, uciekła z Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego.
 
7 stycznia 2020 r., operatorzy monitoringu podczas obserwacji Parku Sobieskiego zauważyli brak lunety, przy punkcie widokowym przy Harcówce. Niezwłocznie podjęto działania mające na celu okoliczności zaginięcia lunety. Po dokładnym przejrzeniu materiału z kamer ujawniono grupę osób, która zabrała lunetę. Powiadomiono zarządcę terenu celem złożenia zawiadomienia na Policję. 
 
8 stycznia 2020 r., o godzinie 00:15 przy ulicy Broniewskiego operatorzy monitoringu zauważyli grupę młodzieży spożywającą alkohol i dewastujących ozdoby choinkowe. Powiadomiono I Komisariat Policji, który podjął interwencje.
 
27 stycznia 2020 r., o godzinie 12:35 w okolicy ronda przy ulicy 1 Maja operatorka monitoringu zauważyła pojazd na światłach awaryjnych. Uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy na widok przejeżdżającego patrolu Policji wyrzucili mały pakunek w pobliskie zarośla. W związku z podejrzeniem posiadania substancji niedozwolonych natychmiast poinformowano Policję. Przybyły na miejsce potwierdził posiadanie substancji niedozwolonych i dokonał zatrzymania obu mężczyzn.
 
28 stycznia 2020 r., tuż po północy operatorzy monitoringu zauważyli  przy ulicy Aleja Wyzwolenia  mężczyznę, który wysypywał na ulicę i chodnik zawartość pobliskiego pojemnika na odpady komunalne. Powiadomiono II Komisariat Policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nakazali uprzątnięcie śmieci.