986 telefon alarmowy


DZIELNA POSTAWA

Dnia 20 stycznia 2020 r., tuż przed godziną 16, na skrzyżowaniu ulic Kusocińskiego z Broniewskiego doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem mężczyzny w średnim wieku. Jednym z pierwszych, którzy udzielili rannemu pomocy był nasz funkcjonariusz.

 


Godziny szczytu, Piaskowa Góra, skrzyżowanie ulic Kusocińskiego z Broniewskiego i leżący w kałuży krwi mężczyzna. Krótko po zakończonej służbie nasz funkcjonariusz odpoczywał w swoim mieszkaniu, kiedy za oknem zauważył gromadzący się tłum wokół leżącego na chodniku mężczyzny. Natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe, po czym udał się z pomocą do leżącego. Jako pierwszy pomocy przedmedycznej rannemu udzielił właściciel położonego nieopodal salonu fryzjerskiego. Sprawdził funkcje życiowe i ułożył poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Później już, w czasie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia przy rannym czuwał nasz kolega. Kiedy po kilkunastu minutach na miejsce przybył zespół ratunkowy strażnik bez wahania pomógł ratownikom medycznym w umieszczeniu rannego w karetce pogotowia.

 

 

Postawa obu panów napawa nas podziwem i dumą. Życzymy nam wszystkim tak poprawnych postaw i zachowań w sytuacjach tego wymagających.