986 telefon alarmowy


Wszystkich Świętych - zmiany w organizacji ruchu


W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Straż Miejska jak co roku będzie dbała o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze, ograniczenie przypadków kradzieży i dewastacji, przestrzeganie wprowadzonych zmian w organizacji ruchu

 

Bezpieczna droga na cmentarz

 

Straż Miejska przypomina, że w dniu 01.11.2019 r. będzie można korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Zachęcamy by zrezygnować w tym dniu z jazdy samochodem. Informujemy również, że kierowcy w okresie Wszystkich Świętych powinni zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, ze względu na zmianę organizacji ruchu, włączając w to oznakowania dotyczące zakazu parkowania.

 

Informujemy, że:

 

- ulica Przemysłowa będzie zamknięta dla ruchu pojazdów za wyjątkiem mieszkańców ulicy Przemysłowej, samochodów dostawców i Taxi. Obowiązuje jeden kierunek od Pl. Solidarności. Na ul. Przemysłowej po obu stronach na całej długości obowiązuje „zakaz zatrzymywania”.

- na drodze dojazdowej do ul. Poznańskiej będzie obowiązywał „zakaz ruchu”. Na ul. Poznańskiej będzie obowiązywał „zakaz zatrzymywania”.

 

Stop dewastacji i kradzieży.

 

Straż Miejska rozpoczyna dodatkowe kontrole w rejonie cmentarzy. Funkcjonariusze dbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Ich obecność ma oddziaływać prewencyjnie i odstraszać złodziei zniczy, wieńców i kwiatów. Aby zapobiec kradzieży warto markerem, lub w inny sposób zaznaczyć znicz czy kwiaty, tak aby straciły na atrakcyjności dla potencjalnego złodzieja.

 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo:

 

- skorzystaj z komunikacji zbiorowej,

-w trakcie prac porządkowych nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów bez nadzoru
- zamykaj samochód i nie pozostawiaj w nim wartościowych rzeczy,
- nie zabieraj ze sobą większej ilości gotówki.
- zwracaj szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze
- zwracaj uwagę na znaki drogowe,
- ustal wcześniej gdzie znajdują się parkingi. Parkuj zgodnie z oznakowaniem.

 

http://zdkium.walbrzych.pl/index.php/150-startowa/803-komunikacja-miejska-w-dniu-wszystkich-swietych