986 telefon alarmowy


Mój Dzielnicowy

 
 
 
Background-image
SPOKOJNYCH ŚWIĄT
środa, 17, kwiecień 2019
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.     Read More...
Background-image
PORZĄDKI W MIEŚCIE
czwartek, 11, kwiecień 2019
Kanapy, fotele, odzież, stare meble, opony to tylko niektóre z rzeczy jakie w ostatnim czasie możemy oglądać na chodnikach czy w podwórzach w naszym mieście. Czy to informacja, że jest to już ostatnia akcja "wywalamy graty z chaty"... Read More...
Background-image
WIOSENNE NIEPORZĄDKI
wtorek, 09, kwiecień 2019
Wypalanie traw szkodzi - od lat alarmują ekolodzy, naukowcy, strażacy, a mimo to wiosną i jesienią każdego roku słyszymy o licznych pożarach łąk, pastwisk, nieużytków, które zostały świadomie wywołane przez ludzi. Mimo licznych... Read More...
Background-image
KONKURS "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"
poniedziałek, 08, kwiecień 2019
5 kwietnia 2019 roku odbyła się już XV edycja konkursu "uczę się bezpiecznie żyć" organizowanym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregion Nysa pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Nasze... Read More...
Background-image
NIECODZIENNI GOŚCIE
czwartek, 21, marzec 2019
Nasi wczorajsi goście nie przyszli z wezwaniem drogowym, nie chcieli też złożyć zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. Co było celem ich wizyty? Dni Przedsiębiorczości w siedzibie wałbrzyskiej Straży Miejskiej   Read More...

NIECODZIENNI GOŚCIE

Nasi wczorajsi goście nie przyszli z wezwaniem drogowym, nie chcieli też złożyć zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. Co było celem ich wizyty? Dni Przedsiębiorczości w siedzibie wałbrzyskiej Straży Miejskiej

 

Szesnasta edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości” przypadła w tym roku na dzień 20 marca, a patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W tym roku i nasza jednostka przyłączyła się do tej akcji. Gościliśmy w siedzibie Straży Miejskiej grupę uczniów I i II klasy Technikum Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu. Omówiliśmy zasady funkcjonowania naszej jednostki. Uczniowie dowiedzieli się jakie należy spełniać kryteria, aby zostać strażnikiem miejskim. Jakie są zadania i obowiązki oraz uprawnienia Straży Miejskiej. Zaprezentowaliśmy charakterystykę pracy poszczególnych patroli, przy czym o swoich specjalnych zadaniach patrol do spraw biedaszybów opowiedział osobiście i szczegółowo.

 

Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży była wizyta w nowo powstałym dziale ITS oraz możliwość obserwacji naszego miasta z jednego miejsca czyli z naszego miejskiego monitoringu.