986 telefon alarmowy


Mój Dzielnicowy

 
 
 
Background-image
BEZPIECZNIE NA ROWERZE
poniedziałek, 10, czerwiec 2019
Wiele dzieci w okresie wiosenno – letnim niemal codziennie wybiera się na przejażdżki rowerowe. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest... Read More...
Background-image
W PEŁNI PRZYGOTOWANI DO SEZONU
środa, 29, maj 2019
Od kilku dni mamy ładną pogodę, która sprzyja nie tylko spacerom, ale zachęca też do wsiadania na rowery. Również strażnicy miejscy rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Patrole rowerowe dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol... Read More...
Background-image
"Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH"
środa, 22, maj 2019
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, to powiedzenie ma jak najbardziej zastosowanie przy edukacji najmłodszych w sferze przygotowania do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wkrótce ruszą zajęcia z najmłodszymi z... Read More...
Background-image
SYZYFOWE PRACE
piątek, 10, maj 2019
Miasta i gminy radzą sobie z wandalami raz lepiej, raz gorzej... Służby miejskie dokładają wszelkich starań, aby nasze miasto było utrzymane w czystości i porządku. W pewnym momencie jednak brakuje sił i motywacji do dalszego działania.... Read More...
Background-image
SZPAK NA UWIĘZI
środa, 01, maj 2019
Strażnicy dzielnicowi – dbają o spokój i porządek publiczny na konkretnym, przypisanym im terenie. Współpracują z poszczególnymi Radami Dzielnic i spółdzielniami mieszkaniowymi, rozmawiają z mieszkańcami i rozwiązują najbardziej... Read More...

NIECODZIENNI GOŚCIE

Nasi wczorajsi goście nie przyszli z wezwaniem drogowym, nie chcieli też złożyć zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. Co było celem ich wizyty? Dni Przedsiębiorczości w siedzibie wałbrzyskiej Straży Miejskiej

 

Szesnasta edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości” przypadła w tym roku na dzień 20 marca, a patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W tym roku i nasza jednostka przyłączyła się do tej akcji. Gościliśmy w siedzibie Straży Miejskiej grupę uczniów I i II klasy Technikum Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu. Omówiliśmy zasady funkcjonowania naszej jednostki. Uczniowie dowiedzieli się jakie należy spełniać kryteria, aby zostać strażnikiem miejskim. Jakie są zadania i obowiązki oraz uprawnienia Straży Miejskiej. Zaprezentowaliśmy charakterystykę pracy poszczególnych patroli, przy czym o swoich specjalnych zadaniach patrol do spraw biedaszybów opowiedział osobiście i szczegółowo.

 

Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży była wizyta w nowo powstałym dziale ITS oraz możliwość obserwacji naszego miasta z jednego miejsca czyli z naszego miejskiego monitoringu.