986 telefon alarmowy


Mój Dzielnicowy

 
 
 
Background-image
BEZPIECZNIE NA ROWERZE
poniedziałek, 10, czerwiec 2019
Wiele dzieci w okresie wiosenno – letnim niemal codziennie wybiera się na przejażdżki rowerowe. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest... Read More...
Background-image
W PEŁNI PRZYGOTOWANI DO SEZONU
środa, 29, maj 2019
Od kilku dni mamy ładną pogodę, która sprzyja nie tylko spacerom, ale zachęca też do wsiadania na rowery. Również strażnicy miejscy rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Patrole rowerowe dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol... Read More...
Background-image
"Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH"
środa, 22, maj 2019
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, to powiedzenie ma jak najbardziej zastosowanie przy edukacji najmłodszych w sferze przygotowania do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wkrótce ruszą zajęcia z najmłodszymi z... Read More...
Background-image
SYZYFOWE PRACE
piątek, 10, maj 2019
Miasta i gminy radzą sobie z wandalami raz lepiej, raz gorzej... Służby miejskie dokładają wszelkich starań, aby nasze miasto było utrzymane w czystości i porządku. W pewnym momencie jednak brakuje sił i motywacji do dalszego działania.... Read More...
Background-image
SZPAK NA UWIĘZI
środa, 01, maj 2019
Strażnicy dzielnicowi – dbają o spokój i porządek publiczny na konkretnym, przypisanym im terenie. Współpracują z poszczególnymi Radami Dzielnic i spółdzielniami mieszkaniowymi, rozmawiają z mieszkańcami i rozwiązują najbardziej... Read More...

DYMU CORAZ MIEJ, ALE...

Szacuje  się,  iż  w  Wałbrzychu  7000  mieszkań  oraz  1600  domów  ogrzewanych  jest  paliwem  stałym.   W roku 2019 ilość dymiących kominów może zmniejszyć się nawet o 10%.  Do końca 2018 roku mieszkańcy Wałbrzycha złożyli

737 wniosków o  dofinansowanie  do  wymiany  ogrzewania  na  gazowe.   Niestety  nie  wszyscy przejmują  się  jakością  powietrza  w  naszym  mieście …

 


Nie wiem czym pali mój sąsiad, ale tak śmierdzi, że nie idzie otworzyć okna”. Takie i podobne zgłoszenia otrzymuje dyżurny naszej jednostki. Zanim strażnicy rozpoczną kontrolę paleniska i składu materiałów opałowych, wskazany budynek obserwowany jest z zewnątrz. Kolor i zapach dymu faktycznie może pomóc w ocenie sytuacji. Następnie strażnicy w obecności lokatora zaglądają do paleniska i miejsc gdzie przechowywany jest opał. W większości przypadków kontrole nie wykazują nieprawidłowości. Czasami jednak wizyta strażników kończy się wysokim mandatem. W bieżącym roku nie odnotowano rażących przypadków spalania odpadów plastikowych, odzieży, butów czy zużytego oleju silnikowego. Niestety, ciągle powtarzają się sytuacje spalania płyt wiórowych, malowanego lub impregnowanego drewna, paneli podłogowych. Materiały te zawierają od kilku do kilkudziesięciu procent substancji chemicznych, które w żadnym przypadku nie powinny być spalane. Eko-truciciele zazwyczaj tłumaczą się niewiedzą i bagatelizują problem.

Jeżeli nie wiemy jak pozbyć się starych paneli, lakierowanej boazerii, starych mebli czy kanapy, zawsze ten problem możemy skonsultować z dyżurnym straży miejskiej, dzwoniąc pod numer alarmowy 986. Dzięki temu nie będziemy narażeni na wysoką grzywnę, a powietrze w Wałbrzychu będzie czystsze.