986 telefon alarmowy


Mój Dzielnicowy

 
 
 
Background-image
"Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH"
środa, 22, maj 2019
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, to powiedzenie ma jak najbardziej zastosowanie przy edukacji najmłodszych w sferze przygotowania do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wkrótce ruszą zajęcia z najmłodszymi z... Read More...
Background-image
SYZYFOWE PRACE
piątek, 10, maj 2019
Miasta i gminy radzą sobie z wandalami raz lepiej, raz gorzej... Służby miejskie dokładają wszelkich starań, aby nasze miasto było utrzymane w czystości i porządku. W pewnym momencie jednak brakuje sił i motywacji do dalszego działania.... Read More...
Background-image
SZPAK NA UWIĘZI
środa, 01, maj 2019
Strażnicy dzielnicowi – dbają o spokój i porządek publiczny na konkretnym, przypisanym im terenie. Współpracują z poszczególnymi Radami Dzielnic i spółdzielniami mieszkaniowymi, rozmawiają z mieszkańcami i rozwiązują najbardziej... Read More...
Background-image
KOMUNIKAT
wtorek, 30, kwiecień 2019
W związku z rozpoczynającym się XXXI Festiwalem Kwiatów i Szkuki informujemy, że został oddany do dyspozycji parking przy ul. Wilczej, znajdujący się tuż za Palmiarnią. Można również zaparkować przy ul. Piastów Śląskich... Read More...
Background-image
"CZYSTY, ZIELONY WAŁBRZYCH"
poniedziałek, 29, kwiecień 2019
Każdego roku pracownicy Straży Miejskiej licznie uczestniczą w tej jakże szlachetnej akcji. W sobotni poranek spotkaliśmy się w Książańskim Parku Krajobrazowym.   Read More...

GOTOWI DO ZIMY

Wystarczą kilkustopniowe mrozy, aby akumulator w naszym samochodzie odmówił posłuszeństwa. Nie ma problemu, jeżeli możemy skorzystać z pomocy życzliwego sąsiada. Sytuacja staje się jednak poważna gdy sami musimy rozwiązać tyn problemem.

 


Ubiegłej zimy dyżurny naszej jednostki często odbierał telefony z prośbą o pomoc w awaryjnym uruchomieniu silnika. Niestety musieliśmy odmawiać, gdyż nie posiadaliśmy takiego urządzenia. Sytuacja uległa jednak zmianie. Obecnie kierowca może liczyć na pomoc naszych funkcjonariuszy.

 

Jaki samochód można uruchomić przy pomocy urządzenia rozruchowego, które posiada nasza jednostka?

- pojazd wyposażony w instalację 12 V,

- silnik benzynowy lub diesel o pojemności do 2500 cm3,

- pojazd sprawny technicznie, w którym problem z uruchomieniem wynika jedynie z rozładowanego akumulatora,

- pojazd, w którym producent dopuszcza użycie awaryjnego urządzenia rozruchowego.

W jaki sposób można zgłosić chęć skorzystania z pomocy w uruchomieniu silnika?

- zadzwoń na alarmowy numer straży miejskiej – 986,

- podaj nazwisko i imię, markę pojazdu, pojemność silnika, miejsce parkowania,

- pomoc może zostać udzielona całodobowo, bezpłatnie, jednak czas oczekiwania zależy od realizacji bieżących zadań naszych patroli i odległości od Komendy Straży Miejskiej,

- pomoc w uruchomieniu silnika może być udzielona wyłącznie w granicach administracyjnych Wałbrzycha,

- nasza pomoc może dotyczyć tylko i wyłącznie sytuacji awaryjnych, nie może mieć charakteru „zleceń stałych”.

Dyżurny naszej jednostki czeka na pierwsze zgłoszenie.