986 telefon alarmowy


Mój Dzielnicowy

 
 
 
Background-image
28 ROCZNICA POWOŁANIA STRAŻY MIEJSKIEJ W WAŁBRZYCHU
poniedziałek, 18, marzec 2019
Straż Miejska w Wałbrzychu została powołana do życia w dniu 15 marca 1991 roku jako trzecia tego typu jednostka w Polsce. Początkowo nie była to zbyt liczna formacja, liczyła 25 funkcjonariuszy. Obecnie wałbrzyska straż miejska zatrudnia... Read More...
Background-image
PATROL SZKOLNY W NOWEJ ODSŁONIE
poniedziałek, 18, marzec 2019
Wraz z nadejściem nowego roku i pierwszym powiewem wiosny, pełni zapału i energii wznawiamy swoje działania w zakresie edukacji wałbrzyskiej młodzieży.     Read More...
Background-image
HEJT ZOSTAWIA SINIAKI NA DUSZY
środa, 06, marzec 2019
Hejt, stalking to działania, z którymi coraz częściej wzmagają się młodzi ludzie. Dlaczego rówieśnicy hejtują? Po co to robią? Jakie mogą być konsekwencje hejtu? Co powinno się zrobić, a czego nie wolno robić w sytuacji stania się... Read More...
Background-image
BEZPIECZNE FERIE
środa, 13, luty 2019
Właśnie zakończyły się ferie zimowe. To dla dzieci i młodzieży szkolnej czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny straż miejska dokładała wszelkich starań, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na... Read More...
Background-image
DYMU CORAZ MIEJ, ALE...
środa, 16, styczeń 2019
Szacuje  się,  iż  w  Wałbrzychu  7000  mieszkań  oraz  1600  domów  ogrzewanych  jest  paliwem  stałym.   W roku 2019 ilość dymiących kominów może... Read More...

GOTOWI DO ZIMY

Wystarczą kilkustopniowe mrozy, aby akumulator w naszym samochodzie odmówił posłuszeństwa. Nie ma problemu, jeżeli możemy skorzystać z pomocy życzliwego sąsiada. Sytuacja staje się jednak poważna gdy sami musimy rozwiązać tyn problemem.

 


Ubiegłej zimy dyżurny naszej jednostki często odbierał telefony z prośbą o pomoc w awaryjnym uruchomieniu silnika. Niestety musieliśmy odmawiać, gdyż nie posiadaliśmy takiego urządzenia. Sytuacja uległa jednak zmianie. Obecnie kierowca może liczyć na pomoc naszych funkcjonariuszy.

 

Jaki samochód można uruchomić przy pomocy urządzenia rozruchowego, które posiada nasza jednostka?

- pojazd wyposażony w instalację 12 V,

- silnik benzynowy lub diesel o pojemności do 2500 cm3,

- pojazd sprawny technicznie, w którym problem z uruchomieniem wynika jedynie z rozładowanego akumulatora,

- pojazd, w którym producent dopuszcza użycie awaryjnego urządzenia rozruchowego.

W jaki sposób można zgłosić chęć skorzystania z pomocy w uruchomieniu silnika?

- zadzwoń na alarmowy numer straży miejskiej – 986,

- podaj nazwisko i imię, markę pojazdu, pojemność silnika, miejsce parkowania,

- pomoc może zostać udzielona całodobowo, bezpłatnie, jednak czas oczekiwania zależy od realizacji bieżących zadań naszych patroli i odległości od Komendy Straży Miejskiej,

- pomoc w uruchomieniu silnika może być udzielona wyłącznie w granicach administracyjnych Wałbrzycha,

- nasza pomoc może dotyczyć tylko i wyłącznie sytuacji awaryjnych, nie może mieć charakteru „zleceń stałych”.

Dyżurny naszej jednostki czeka na pierwsze zgłoszenie.