986 telefon alarmowy


Mój Dzielnicowy

 
 
 
Background-image
NIECH MOC WIGILIJNEGO WIECZORU …
piątek, 21, grudzień 2018
Niech moc wigilijnego wieczoru przyniesie nam spokój i radość.   Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia oraz... Read More...
Background-image
GOTOWI DO ZIMY
środa, 19, grudzień 2018
Wystarczą kilkustopniowe mrozy, aby akumulator w naszym samochodzie odmówił posłuszeństwa. Nie ma problemu, jeżeli możemy skorzystać z pomocy życzliwego sąsiada. Sytuacja staje się jednak poważna gdy sami musimy rozwiązać tyn... Read More...
Background-image
MIKOŁAJE, MIKOŁAJE.
czwartek, 06, grudzień 2018
Punktualnie o godzinie 12.00 w wałbrzyskim Rynku pojawił się mikołajkowy patrol straży miejskiej. Tym razem nie było mandatów, blokad, czy upomnień. Inspektor Kruk wraz ze Śnieżynkami rozdawał cukierki oraz drobne upominki. Wszyscy,... Read More...
Background-image
UŁANI, UŁANI, MALOWANE DZIECI, NIEJEDNA PANIENKA ZA WAMI POLECI…
środa, 05, grudzień 2018
Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich z Wrocławia planuje swoją coroczną wizytę u Sióstr Niepokalanek połączoną z konnym przemarszem przez ulice Wałbrzych na niedzielę 9 grudnia.   Read More...
Background-image
LOS TAK CHCIAŁ
poniedziałek, 03, grudzień 2018
Bogdan niedawno skończył 64 lata. Mirosław, jego syn w styczniu będzie obchodził swoje 42 urodziny. Obaj koczują w budynku przeznaczonym do rozbiórki. Na pytanie, dlaczego znaleźli się w tym miejscu, ojciec odpowiedział : „bo los tak... Read More...

GOTOWI DO ZIMY

Wystarczą kilkustopniowe mrozy, aby akumulator w naszym samochodzie odmówił posłuszeństwa. Nie ma problemu, jeżeli możemy skorzystać z pomocy życzliwego sąsiada. Sytuacja staje się jednak poważna gdy sami musimy rozwiązać tyn problemem.

 


Ubiegłej zimy dyżurny naszej jednostki często odbierał telefony z prośbą o pomoc w awaryjnym uruchomieniu silnika. Niestety musieliśmy odmawiać, gdyż nie posiadaliśmy takiego urządzenia. Sytuacja uległa jednak zmianie. Obecnie kierowca może liczyć na pomoc naszych funkcjonariuszy.

 

Jaki samochód można uruchomić przy pomocy urządzenia rozruchowego, które posiada nasza jednostka?

- pojazd wyposażony w instalację 12 V,

- silnik benzynowy lub diesel o pojemności do 2500 cm3,

- pojazd sprawny technicznie, w którym problem z uruchomieniem wynika jedynie z rozładowanego akumulatora,

- pojazd, w którym producent dopuszcza użycie awaryjnego urządzenia rozruchowego.

W jaki sposób można zgłosić chęć skorzystania z pomocy w uruchomieniu silnika?

- zadzwoń na alarmowy numer straży miejskiej – 986,

- podaj nazwisko i imię, markę pojazdu, pojemność silnika, miejsce parkowania,

- pomoc może zostać udzielona całodobowo, bezpłatnie, jednak czas oczekiwania zależy od realizacji bieżących zadań naszych patroli i odległości od Komendy Straży Miejskiej,

- pomoc w uruchomieniu silnika może być udzielona wyłącznie w granicach administracyjnych Wałbrzycha,

- nasza pomoc może dotyczyć tylko i wyłącznie sytuacji awaryjnych, nie może mieć charakteru „zleceń stałych”.

Dyżurny naszej jednostki czeka na pierwsze zgłoszenie.